Czwartek, 25 maja 2017

Niedziela i Święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 - dla dzieci,

Bierzmowanie

Od października 2016 roku w naszej parafii rozpoczęła zajęcia grupa młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Przygotowanie będzie trwało dwa lata i obejmuje głównie młodzież w wieku 15 – 17 lat. Grupa liczy 25 osób (jedna w systemie indywidualnym) i spotyka się co dwa tygodnie w soboty o godzinie 10.30.

Program tego roku kalendarzowego przewiduje zapoznanie z Pismem Świętym, które pozwoli na swobodne poruszanie się po nim, oraz pogłębienie wiedzy o Sakramentach Świętych, z położeniem nacisku na Sakramenty Pokuty  i Eucharystii w kontekście liturgicznego okresu Adwentu i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Ponieważ jednak zgodnie ze słowami św. Augustyna: "kto śpiewa dwa razy się modli", część końcową każdego spotkania zajmuje śpiewanie Panu przeanalizowanych wcześniej tekstów. Do tej pory nasz "chórek" wyśpiewał: Hymn ŚDM 2016 i "Ojcze nasz" czyli Pater Noster, a w najbliższych planach mamy kolędy - najbardziej polską i najbardziej ekumeniczną czyli "Bóg się rodzi" i "Cicha noc".

To na razie tyle. O dalszej pracy będziemy informować, a teraz prosimy o modlitwę, aby Duch św. który oświeca umysły i serca pomagał młodym wzrastać do dojrzałości chrześcijańskiej, której certyfikatem będzie Sakrament Bierzmowania.

10.01.2017 rok

I oto zakończyliśmy rok 1916! Zakończyliśmy go jako grupa składając na ręce Księdza Proboszcza życzenia świąteczne dla wszystkich Kapłanów posługujących przy Lindley’a. Prezentem zaś był /chyba ładny :-)/ stroik świąteczny i kolęda "Cicha noc" zaśpiewana w 4 językach: polskim, niemieckim, francuskim i angielskim. Sami zdziwiliśmy się, że z nas tacy poligloci.

Nowy Rok 1917 grupa rozpoczęła rozważaniami nad wyznaniem wiary w wersji Symbolu /Składu/Apostolskiego i Symbolu /Składu/ Nicejsko - Konstantynopolskiego, a zakończeniem tej powtórkowej i podstawowej dla każdego chrześcijanina części pracy, było przeanalizowanie Dekalogu /Dziesięciu słów/. Na następnych spotkaniach wejdziemy już głębiej w nauczanie Chrystusa – we właściwe przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Jak zwykle konieczne będzie przynoszenie na zajęcia Pisma Świętego. Terminy najbliższych spotkań zostaną podane niebawem.

10.03.2017 rok

W okresie Wielkiego Postu nie będzie sobotnich spotkań. Zamiast nich, zapraszamy Was w każdy piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która w naszym kościele jest odprawiana o godz. 19.15. Obecność obowiązkowa.

Zachęcamy do włączenia się w śpiew i czytanie rozważań.

03.04.2017 rok

Przeżyliśmy okres Wielkiego Postu z nabożeństwami Drogi Krzyżowej i zbliżamy się do obchodów największego Święta w Roku Liturgicznym – Zmartwychwstania Pańskiego. Największego, bo jak pisał św.Paweł “Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał , daremna jest nasze nauczanie i próżna także nasza wiara.” /1 Kor, 15; 14/. Ale Chrystus Zmartwychwstał odkupując nasze grzechy i otwierając wszystkim drogę do Nieba.

Zachęcam Was do uczestnictwa w Triduum Paschalnym, bo to najwspanialsza liturgia w roku i życzę wielu wspaniałych przeżyć we wszystkich dniach Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania. A w sobotę po świętach wracamy do sobotnich spotkań i rozważania szczegółów Kazania na Górze. Potrzebne będzie jak zwykle Pismo Święte.

W związku z pielgrzymką do Częstochowy na czuwanie rodziny oriońskiej, najbliższe spotkanie  grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania  zostaje przeniesione o tydzień i odbędzie się w sobotę 13 maja 2017 roku o godzinie 10.30. Przypominamy o zabraniu ze sobą Pisma Świętego.

Termin kolejnego spotkania zostanie podany wkrótce.