Środa, 23 maja 2018

20 maja 2018 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W poprzednią niedzielę obchodziliśmy odpust parafialny. Pragniemy bardzo podziękować za wspólną modlitwę. Swoje podziękowanie kierujemy w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania festynu parafialnego: paniom za przyniesienie ciasta, dzieciom, młodzieży, ministrantom, p. kościelnym, p. organiście, scholi dziecięcej na czele z panią Mariolą, chórowi, orkiestrze.

2. W dzisiejszą niedziele obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu, Duchu, przyjdź..."

3. Wydarzenia liturgiczne tego tygodnia:

· w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

· w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

· w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza; W tym dniu dwaj nasi młodsi współbracia przyjmą w Wołominie Święcenia kapłańskie.

4. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na kwiaty oraz dekoracje do ołtarzy na Ciało Boże.

5. Pragniemy poinformować i przeprosić, że od poniedziałku 14 maja br. nie ma całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Powodem jest rozpoczęty remont wnętrza naszej świątyni. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel. Nasza wdzięczność jest tak wielka, że nie jesteśmy w wstanie ubrać ją w słowa. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

6. W piątek 25 maja o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Nasza parafia organizuje 22 na 23 czerwca br. pielgrzymkę do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz do Łagiewnik i Krakowa. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii bądź w Kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Koszt wyjazdu 200 zł.

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Christopher Andrew Benson, kawaler oraz Małgorzata Dorota Grajewska, panna parafia tutejsza (drugie zapowiedzi); Robert Benignus, kawaler, parafia tutejsza i Katarzyna Protaś, panna, parafia NMP w Kolembrodach (pierwsze zapowiedzi);

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Alojzego Orione;

10. Zachęcamy do nabywania parafialnego Tygodnika Opatrzność, który jest dostępny z tyłu kościoła

11. Powierzmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych naszych parafian, , księży którzy pracowali w naszej parafii, pacjentów szpitala Dzieciątka Jezus: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek.