Piątek, 15 grudnia 2017

10 grudnia 2017 r. - II Niedziela Adwentu

1. W ubiegły wtorek zakończyliśmy czas świętych rekolekcji adwentowych. Dziękujemy za ten czas i módlmy się o dobre owoce rekolekcji.

2. W czasie adwentu zachęcamy do udziału w mszach św. roratnich od poniedziałku do piątku o godzinie 6.15 natomiast w sobotę o godz. 7.00. Dzieci natomiast we wtorki i w czwartki o godz. 6.15. Po mszy św. wszystkie dzieci i rodziców zapraszamy na śniadania do salki parafialnej mieszczącej się w domu zakonnym.

3. Wydarzenia liturgiczne tego tygodnia:

• we wtorek o godz. 18.00 msza św. za wstawiennictwem patrona naszej Parafii św. Alojzego Orione;

• w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w tym dniu o godz. 17.15 różaniec fatimski;

• w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

4. Dzisiaj po mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu  bierzmowania. Natomiast 17 grudnia msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. oraz spotkanie z rodzicami.

5. Można już nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece caritas;

6. Zapraszamy dziś, 10 grudnia,  szczególnie lekarzy i pracowników służby zdrowia na godz. 16.00 do naszego kościoła na mszę św. i prelekcję. Wykład odbędzie się po mszy św. w sali kopułkowej obok kościoła. Wstęp wolny.

7. Zachęcamy wszystkie małżeństwa chcące uroczyście obchodzić swoje rocznice i jubileusze małżeńskie przypadające w grudniu do zapisywania się w kancelarii. Msza św. z błogosławieństwem małżonków będzie odprawiona 19 grudnia o godz. 18.00.

8. Młodzież naszej parafii rozpoczyna tradycyjną świąteczną akcję pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom parafii. Zbiórka do puszek na paczki i spotkanie wigilijne odbędzie się w przyszłą niedzielę - 17 grudnia po każdej mszy świętej. W tym roku nie będzie tradycyjnego rozwożenia paczek po domach. Paczki z produktami żywnościowymi zostaną rozdane na spotkaniu wigilijnym, które planowane jest na czwartek 21 grudnia. Wyjątkiem będą osoby, które ze względu na stan zdrowia nie będą mogły stawić się osobiście. W tym tygodniu młodzież ze wspólnoty św. Jana Pawła II, odwiedzi potrzebujących mieszkańców parafii z zaproszeniem na spotkanie wigilijne i z prośbą o deklarację obecności. Zwracamy się do Parafian, o zgłaszanie osób potrzebujących, którzy mieszkają w najbliższym sąsiedztwie. Kartki z danymi adresowymi można zostawiać po każdej mszy św. w zakrystii lub kancelarii. Wszystkim ofiarodawcom już dziś składamy wyrazy ogromnej wdzięczności.

9. Przy bocznym ołtarzu znajduje się kosz do którego można składać dary żywnościowe.

10. Od poniedziałku osoby pragnące przyjmować komunię św. w pozycji klęczącej są proszone o korzystanie z wystawionych przed ołtarzem klęczników.

11. W czasie adwentu istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. również w każdy piątek od godz. 10.00 do 12.00.

12. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy ich wstawiennictwu patrona naszej parafii św. Alojzego Orione.

13. Za wszystkie ofiary składane na utrzymanie świątyni, każdy gest życzliwości i dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Powierzmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych naszych parafian, księży którzy pracowali w naszej parafii, pacjentów szpitala Dzieciątka Jezus: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek.